• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Our Planet

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • The Longest Summer in America

    ★★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½