Gustavo has logged 184 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Day in the Country

A Day in the Country

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cure

Cure

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry