RSS feed for Gustavo
  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Party Over

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Harriet

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Vitalina Varela

  • Hair Love

    ★★★★★

  • LILAC

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★