Sort by

🤶Guyzo997🤶 has logged 706 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Room

The Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beaver

The Beaver

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Apple Seed

Apple Seed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Flintstone Christmas

A Flintstone Christmas

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Fairy Tale Christmas

A Fairy Tale Christmas

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
It's a SpongeBob Christmas!

It's a SpongeBob Christmas!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Full-Court Miracle

Full-Court Miracle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Madea Christmas

A Madea Christmas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Richie Rich's Christmas Wish

Richie Rich's Christmas Wish

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Merry Friggin' Christmas

A Merry Friggin' Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

Mariah Carey's All I Want for Christmas Is You

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Feliz NaviDAD

Feliz NaviDAD

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Small One

The Small One

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Magic Christmas

One Magic Christmas

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
It Happened on Fifth Avenue

It Happened on Fifth Avenue

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry