Sort by

🤶Guyzo997🤶 has logged 41 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
30
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babar and Father Christmas

Babar and Father Christmas

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Season for Miracles

A Season for Miracles

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
The Time to Live and the Time to Die

The Time to Live and the Time to Die

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maniac

Maniac

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cargo

Cargo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry