Sort by
  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Serpent

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½