Sort by
  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Bunch of Kunst - A Film About Sleaford Mods

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Fences

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Hamilton's America

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★