Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bunch of Kunst

Bunch of Kunst

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Restless Natives

Restless Natives

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry