Sort by

gwen has logged 455 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
Edit this entry  
22
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Read the review Edit this entry