Sort by

gwen has logged 69 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★
Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
23
Jimmy Carr: Making People Laugh

Jimmy Carr: Making People Laugh

2010
×
Edit this entry  
22
Jimmy Carr: Being Funny

Jimmy Carr: Being Funny

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Jimmy Carr: Laughing and Joking

Jimmy Carr: Laughing and Joking

2013
×
Edit this entry  
21
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wave Sounds

Wave Sounds

2020
×
Edit this entry  
16
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Edit this entry  
07
Robot Chicken: Star Wars Episode III

Robot Chicken: Star Wars Episode III

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Robot Chicken: Star Wars Episode II

Robot Chicken: Star Wars Episode II

2008
×
Edit this entry  
07
Robot Chicken: Star Wars

Robot Chicken: Star Wars

2007
×
Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry