• Not Okay

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Conversations with Friends

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Morbius

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

  • No Sudden Move

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½