Nicole has logged 38 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry