Sort by

Nicole has logged 170 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Comedy Central Roast of Alec Baldwin

Comedy Central Roast of Alec Baldwin

2019
×
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bagboy

Bagboy

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry