• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • House of Gucci

  • Spencer

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • I Care a Lot

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Sing

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

  • The BFG

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Into the Woods

    ★½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★

  • Life of Pi

    ★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★★

  • Megamind

    ★★

  • The Social Network

    ★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Yes Man

    ★★

  • Wild Child

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★