meagan has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rent

Rent

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry