Sort by

meagan has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Human Nature

Human Nature

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tiger King

Tiger King

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry