Graham has logged 47 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Making-of: Babylon Berlin

Making-of: Babylon Berlin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mahogany

Mahogany

1975
×
★★★★
Edit this entry  
20
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
11
Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Shallow Hal

Shallow Hal

2001
×
★★
Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
S.O.S Tidal Wave

S.O.S Tidal Wave

1939
×
★★★½
Edit this entry  
22
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Misfits

Misfits

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
The Salton Sea

The Salton Sea

2002
×
★★½
Edit this entry