Sort by
  • Hustle

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • My Amanda

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Here and There

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★

  • Unforgettable

    ★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★★

  • The Girl and the Gun

    ★★★

  • Cuddle Weather

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Elise

    ★★★★

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★★★½

  • Through Night and Day

    ★★★

  • How She Left Me

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Miss Granny

    ★★★½

  • The Day After Valentine's

    ★★

  • The Girl Allergic to Wi-Fi

    ★★★

  • Distance

    ★★★½

  • The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

    ★★★★½

  • Sid & Aya: Not a Love Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Gusto Kita with All My Hypothalamus

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Jigsaw

  • Coco

    ★★★★

  • Seven Sundays

    ★★★

  • Last Night

    ★★★

  • Love You to the Stars and Back

    ★★

  • 100 Poems for Stella

    ★★½

  • Respect

    ★★★★

  • Kita Kita

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Saving Sally

    ★★

  • Jesus Is Dead

    ★★★

  • Barcelona: A Love Untold

    ★★½

  • Gasping for Air

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Me Before You

    ★★

  • Just the 3 of Us

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Sleepless

  • Honor Thy Father

    ★★★★★

  • Heneral Luna

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★½

  • Just the Way You Are

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Scarecrow

    ★★★

  • Crazy Beautiful You

    ★½

  • That Thing Called Tadhana

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • She's Dating the Gangster

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • On the Job

    ★★★★★

  • Pain & Gain

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½