Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A Deadly Invitation

A Deadly Invitation

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hellhole

Hellhole

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destroyer

Destroyer

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Curfew

Curfew

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return to Horror High

Return to Horror High

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Penance Lane

Penance Lane

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Crawlers

The Crawlers

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Majorettes

The Majorettes

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Murder Mansion

Murder Mansion

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Machine

The Machine

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Expend4bles

Expend4bles

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Superpower

Superpower

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Biohazard

Biohazard

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Faster

Faster

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valley of Shadows

Valley of Shadows

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

Poisoned: The Dirty Truth About Your Food

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Darkland

Darkland

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry