Lee, has logged 356 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fascination

Fascination

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bitter Rice

Bitter Rice

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Drummer

Ex Drummer

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ariel

Ariel

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Homicide

Homicide

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trout

The Trout

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Green for Danger

Green for Danger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry