Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
K-PAX

K-PAX

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arizona Dream

Arizona Dream

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Edit this entry