Sort by

amy has logged 61 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spooks: The Greater Good

Spooks: The Greater Good

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Story

True Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry