• Luca

    Luca

    ★★★★

    i am claiming luca and alberto as my gay sons

  • Room

    Room

    ★★★★

    i cried at least 5 times during this but the part that got me the most was when jack met the dog i balled my eyes out

  • Pete Davidson: Alive from New York

    Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

    i spent the whole day watching pete davidson videos and i’m not ashamed to admit i fucking love this man

  • Shrek

    Shrek

    ★★★★★

    i was feeling sad and this has cheered me up a little :)

  • Hocus Pocus

    Hocus Pocus

    ★★★½

    yes miss dani with the sassy attitude ... we have no choice but to stan

  • The Haunted Mansion

    The Haunted Mansion

    ★★★★

    cute and spooky the perfect combo for october

  • Midsommar

    Midsommar

    ★★★★½

    ari aster is fast becoming one of my fave directors cannot wait to see what mindfuck he releases next !!!

  • Charlie's Angels

    Charlie's Angels

    ★★★

    i would definitely let lucy liu punch me no questions asked

  • Legally Blonde

    Legally Blonde

    ★★★★★

    i cannot give this less than five stars ... elle woods you have my heart

  • BlacKkKlansman

    BlacKkKlansman

    ★★★★½

    it sickens me that racism and oppression of black people is STILL HAPPENING in this world today 

    this film is really powerful and more people need to see it

  • The Proposal

    The Proposal

    ★★★★

    best rom com of all time do not try to change my mind

  • Parasite

    Parasite

    ★★★★★

    best way to spend my 21st birthday