kevin has logged 55 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
1985

1985

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Tribe

The Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Loveless

Loveless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Dream in Another Language

I Dream in Another Language

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry