• Save Ralph

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Coming Out

  • #Alive

    ★★

  • Candyman

  • If Anything Happens I Love You

  • 8:46

  • Hollywood

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Waiting

  • Little Fires Everywhere

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

  • Miss Americana

  • Alunsina

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★★½

  • Aswang

  • Dead Kids

    ★★

  • Metamorphosis

    ★★½

  • The Same People

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Fall

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • The Panti Sisters

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½