jake has logged 421 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Story of Us That Never Was

The Story of Us That Never Was

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sid & Aya: Not a Love Story

Sid & Aya: Not a Love Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dominion

Dominion

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry