Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shameful Secrets

Shameful Secrets

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brooklyn 45

Brooklyn 45

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wimbledon Kidnapping

The Wimbledon Kidnapping

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Piketon Family Murders

The Piketon Family Murders

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Beast

Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Never Too Late

Never Too Late

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Chernobyl: The Lost Tapes

Chernobyl: The Lost Tapes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Nefarious

Nefarious

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Patsy & Loretta

Patsy & Loretta

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Sixth Commandment

The Sixth Commandment

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Poisoned Love: The Stacey Castor Story

Poisoned Love: The Stacey Castor Story

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chris Watts: Confessions of a Killer

Chris Watts: Confessions of a Killer

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Toybox

The Toybox

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Flamin' Hot

Flamin' Hot

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Serpent

The Serpent

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jack's Back

Jack's Back

1988
×
★★★
Edit this entry  
16
Shoulder to Shoulder

Shoulder to Shoulder

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tackling the All Blacks

Tackling the All Blacks

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Steeltown Murders

Steeltown Murders

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Resident

The Resident

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Howl

Howl

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Final Wish

The Final Wish

2018
×
★★
Edit this entry  
13
First Born

First Born

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Big George Foreman

Big George Foreman

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
What's Love Got to Do with It?

What's Love Got to Do with It?

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Allelujah

Allelujah

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Last Secrets Of 9/11

The Last Secrets Of 9/11

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Tar Heroin: The Dark End of the Street

Black Tar Heroin: The Dark End of the Street

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Witch Hunt

Witch Hunt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hatton Garden Job

The Hatton Garden Job

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Boy Interrupted

Boy Interrupted

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Client

The Client

1994
×
★★★½
Edit this entry