Sort by
  • Old People

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Another Round

    ★★★

  • Apples

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Bella

    ★★★★½

  • The Girls who Burned the Night

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

  • The Dissident

    ★★★

  • Miss Americana

  • Masameer: The Movie

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★½

  • 27th of Shaban

    ★★★

  • The Rat

  • Curtain

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Honey Boy

    ★★

  • Brexit: The Uncivil War

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

  • Case Closed: Zero the Enforcer

    ★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Tale

  • Wildlife

    ★★

  • Keys to the Heart

    ★★½

  • The Post

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Forgotten

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird