Sort by

Serge The has logged 484 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thlípsi

Thlípsi

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disappearing

Disappearing

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Out of Here.

Out of Here.

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Short-Lived

Short-Lived

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Take a Chance Without the Pants

Take a Chance Without the Pants

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Streets Meet the Sheets

The Streets Meet the Sheets

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
211

211

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
½
Edit this entry  
20
Great Expectations

Great Expectations

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Animals

Animals

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sólo con tu pareja

Sólo con tu pareja

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
½
Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Year One

Year One

2009
×
★½
Edit this entry  
07
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iungo

Iungo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Decay

Decay

×
★★★
Edit this entry  
04
Sappy

Sappy

×
★★★
Edit this entry