Haaris_K has logged 105 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
Edit this entry  
13
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Edit this entry