Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • City of God

  City of God

  ★★★★½

  Üzerine saatlerce konuşmak istediğim muazzam bir film. Sürekli adını duymama rağmen izlemeyi ertelediğim ve izledikten sonra daha önce izlemediğim için kendime kızdığım bu filmi neresinden övmeye başlasam bilemiyorum açıkçası. Benim için en vurucu kısmı görüntü ve sanat yönetmenliğiydi sanırım. Tavsiye edeceğim kitle bir kez olsun varoşlarda bulunmuş herkes.

 • Leyla Everlasting

  Leyla Everlasting

  ★★

  Ezel Akay hayranlığım ve Haluk Bilginer'e saygımdan heyecanla beklediğim bir filmdi ancak maalesef büyük hayal kırıklığı oldu. Vermeye çalıştığı bir iki güzel mesaj ve az da olsa gülümseten bir iki ufak an dışında izlemesi gerçekten zordu. Birçok açıdan son dönem çıkan yaz dizilerine benzettim açıkçası. Tavsiye edeceğim kitle fazlasıyla boş vakti olan ve yapacak hiçbir şeyi olmayanlar.

Popular reviews

More
 • The Wild Pear Tree

  The Wild Pear Tree

  ★★★★

  Kış Uykusu'ndan sonra NBC filmlerinden beklentim düşmüştü ama bu film beni kesinlikle şaşırttı. Daha önceki çoğu filminden farklı teknikleri birleştirip üstüne yenilerini de ekleyerek ustalık eserini ortaya çıkarmaya çalışmış ve başarmış da. Bir iki yan karakter dışında oyunculuklar çok iyi ve oyuncular kesinlikle çok doğru seçilmiş. Tavsiye edeceğim kitle gelecek kaygısı yaşayan herkes.

 • Rashomon

  Rashomon

  ★★★★½

  Bir film hayatıma etki ediyorsa; yeni fikirler, yeni bakış açıları kazanmamı sağlıyorsa iyi filmdir bana göre. Şimdi öyle bir film düşünün ki size bir şey kazandırmakla kalmıyor literatüre "Rashomon Etkisi" diye bir psikoloji terimi sokuyor. Muhteşem bir film kesinlikle sıkıcı değil yaşıtı olan iyi filmlere kıyasla. Ayrıca daha sonra tekrar tekrar işlenen bu psikolojik konunun da öncüsü olmuş bir film. Tavsiye edeceğim kitle sinema ile ilgili bakış açısı kazanmak isteyen herkes.