• Awakenings

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Collateral

    ★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Focus

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★½

  • La Haine

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Winchester

    ★★

  • The Machinist

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★

  • The Five Obstructions

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • Pardon

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½