Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Origin

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • Light Oneiric

    ★★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Worlds

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • earthearthearth

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Still Processing

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Josep

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Itaewon Class

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★