Sort by
  • Suzume

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Skin

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Mob Psycho 100: Reigen - The Miraculous Unknown Psychic

    ★★★★½

  • Pig

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Young Pope

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • The Salesman

    ★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Love

    ★★★½

  • Youth

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Leviathan

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Winter Sleep

    ★★★★

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★

  • Lovely Trash

    ★★½

  • Patema Inverted

    ★★★½

  • Fish & Cat

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • The Past

    ★★

  • Iron Man 3

    ★★½

  • Flowers of Evil

    ★★★★½

  • Parviz

    ★★★

  • Seven Psychopaths

    ★★★

  • The Paternal House

    ★★★½

  • Like Someone in Love

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★

  • Hugo

  • A Dangerous Method

  • The Intouchables

    ★★★★

  • Carnage

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★

  • Detachment

    ★★★½

  • Thor

    ★★½

  • Here Without Me

    ★★★½