• Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • WandaVision

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Paranormal

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Extra Footage

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Attack on Titan: Chronicle

  • Hamilton

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Extraction

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • من جديد - Reborn

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Wake Up

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

  • Little Women

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Undone

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Roger Waters: Us + Them

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★