Haiku has logged 18 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry