Haiku has logged 434 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frodo Is Great... Who Is That?!!

Frodo Is Great... Who Is That?!!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect

Perfect

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Meg Ryan

Meg Ryan

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
The Shaggy D.A.

The Shaggy D.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up, Up, and Away

Up, Up, and Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saved by the Bell: Hawaiian Style

Saved by the Bell: Hawaiian Style

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shaggy D.A.

The Shaggy D.A.

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Million Dollar Duck

The Million Dollar Duck

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grinning Man

The Grinning Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Twister

Christmas Twister

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blackbeard's Ghost

Blackbeard's Ghost

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry