Haiku has logged 29 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Newsies: The Broadway Musical

Newsies: The Broadway Musical

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Pixel Perfect

Pixel Perfect

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Other Me

The Other Me

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Other Me

The Other Me

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Smart House

Smart House

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Smart House

Smart House

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Company

Company

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Company

Company

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry