Haiku has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Houseguest

Houseguest

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Katy Perry: Part of Me

Katy Perry: Part of Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
MXP: Most Xtreme Primate

MXP: Most Xtreme Primate

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Sinbad: Where U Been?

Sinbad: Where U Been?

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life-Size 2: A Christmas Eve

Life-Size 2: A Christmas Eve

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Life-Size

Life-Size

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Life-Size

Life-Size

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marvel's Behind the Mask

Marvel's Behind the Mask

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passport to Paris

Passport to Paris

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Passport to Paris

Passport to Paris

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tesla

Tesla

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Troll 2

Troll 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
05
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Houseguest

Houseguest

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Life-Size

Life-Size

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
½
Read the review Edit this entry