Sort by

Freyr has logged 563 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bleeding House

The Bleeding House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Proxy

Proxy

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Stree

Stree

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gags the Clown

Gags the Clown

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Perfect

Perfect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bug

Bug

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry