Sort by

Freyr has logged 81 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Almost Human

Almost Human

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Masks

Masks

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
Over Your Dead Body

Over Your Dead Body

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rorschach

Rorschach

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Headless

Headless

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nobodies

The Nobodies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kidan Piece of Darkness

Kidan Piece of Darkness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Tuxedo

The Tuxedo

2002
×
★½
Edit this entry  
27
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
The Darkness

The Darkness

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Darkness Visible

Darkness Visible

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lord of War

Lord of War

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incident

The Incident

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A History of Horror

A History of Horror

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Liverleaf

Liverleaf

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Red White & Blue

Red White & Blue

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shadow People

Shadow People

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cat Sick Blues

Cat Sick Blues

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Antrum

Antrum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dry Blood

Dry Blood

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Here Comes Hell

Here Comes Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
Read the review Edit this entry