• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • In Mates

    ★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • Embers

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Luca

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Save Ralph

  • South Park Vaccination Special

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Long Toast

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Wait

    ★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Courier

    ★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Afraid

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★½

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½