Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Oasis

Oasis

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bloodline

Bloodline

2020
×
Edit this entry  
08
Paranormal

Paranormal

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
05
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Crash

Crash

1996
×
★½
Edit this entry  
31
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Box

Box

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tito

Tito

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
13
Vincent

Vincent

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
11
Little Quacker

Little Quacker

1950
×
Edit this entry  
11
The Missing Mouse

The Missing Mouse

1953
×
Edit this entry  
11
The Making of 'Split'

The Making of 'Split'

2017
×
Edit this entry  
11
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kit Kat

Kit Kat

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
½
Edit this entry  
08
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Chairy Tale

A Chairy Tale

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Spacy

Spacy

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry