Hajer has logged 76 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Box

Box

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tito

Tito

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
13
Vincent

Vincent

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
2046

2046

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Paperman

Paperman

2012
×
Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
11
Little Quacker

Little Quacker

1950
×
Edit this entry  
11
The Missing Mouse

The Missing Mouse

1953
×
Edit this entry  
11
The Making of 'Split'

The Making of 'Split'

2017
×
Edit this entry  
11
Lolita

Lolita

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kit Kat

Kit Kat

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
½
Edit this entry  
08
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Chairy Tale

A Chairy Tale

1957
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Spacy

Spacy

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
06
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Edit this entry  
06
Cairo Station

Cairo Station

1958
×
★★★
Edit this entry  
06
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love

Love

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Box

Box

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
In the Last Days of the City

In the Last Days of the City

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★
Edit this entry  
04
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dining Room or There is Nothing

Dining Room or There is Nothing

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Drill

Drill

1983
×
Edit this entry  
04
C.E AW 2014

C.E AW 2014

2014
×
Edit this entry  
04
Dizziness

Dizziness

2001
×
Edit this entry  
04
Screw

Screw

1982
×
Edit this entry  
04
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
Edit this entry