• The Huntsman: Winter's War

    ★★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • In the Last Days of the City

    ★★★★

  • Deadpool

  • The Fourth Pyramid

    ★★★★★

  • First Girl I Loved

  • Manchester by the Sea

    ½

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★

  • Ip Man 3

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Spectre

    ★★★★½

  • The Walk

    ★★★★½

  • Ahwak

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★★★

  • The Intern

    ★★

  • The Martian

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • Sijjin 2

  • The Lobster

    ★★★★

  • Love

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Captain Egypt

  • Southpaw

    ★★★★★

  • NH10

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Les vacances continuent

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • PK

    ★★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Dracula Untold

    ★★★½

  • Bang Bang!

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Sijjin

    ★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★★★

  • C.E AW 2014

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ½

  • Wild Tales

    ★★★

  • World War III

  • Made in Egypt

    ★★★½

  • The Blue Elephant

    ★★★★★

  • Lucy

    ★★★★★

  • I Origins

    ★★★★

  • Lana Del Rey Glastonbury 2014

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★★

  • Breathe

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • Wahed Sa'idy

  • Barefoot

    ★★★★

  • Excuse my French

    ★★★

  • Camp X-Ray

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Sherlock: His Last Vow

    ★★★★

  • Sherlock: The Sign of Three

    ★★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★½

  • Dhoom 3

    ★★★★★

  • Sherlock: The Empty Hearse

    ★★★★

  • Factory Girl

    ★★★★½

  • Tropico

    ★★★½