Sort by
  • Babylon

    ★★★½

  • Falling for Christmas

  • The School for Good and Evil

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Persuasion

    ½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Men

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Deep Water

    ½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Montana Story

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Voyagers

    ★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Goblin

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Nocturne

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Stargirl

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★