Sort by

hayley has logged 183 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Subway

Subway

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Richard III

Richard III

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tout Va Bien

Tout Va Bien

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick

Trick

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Crime of Monsieur Lange

The Crime of Monsieur Lange

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Marius

Marius

1931
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry