Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Class Action Park

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • The Personal History of David Copperfield

  • Uncut Gems

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Black Panther

  • Lady Bird

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • La La Land

  • The Love Witch

  • Interstellar

  • The Grand Budapest Hotel

  • Before Midnight

  • My Week With Marilyn

    ★★

  • Julie & Julia

    ★★★★

  • Rab Ne Bana Di Jodi

  • The Dark Knight

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Hoodwinked!

    ★★★★★

  • Main Hoon Na

    ★★★★

  • The Prince & Me

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Before Sunset

  • The Importance of Being Earnest

    ★★★½

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★★

  • Fight Club

  • You've Got Mail

    ★★★★½

  • The Game

    ★★★★★

  • Taste of Cherry

    ★★★★★

  • Before Sunrise

  • Mixed Nuts

    ★★★★

  • Pulp Fiction

  • White Men Can't Jump

    ★★★★½

  • Defending Your Life

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Misery

    ★★★★½

  • Black Rain

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Dirty Rotten Scoundrels

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★★

  • The Witches of Eastwick

  • Something Wild

    ★★★½

  • Clue

  • Hold-up

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • Happy Easter

  • All of Me

    ★★★

  • Romancing the Stone

    ★★★★★

  • Love Streams

    ★★★½

  • The So-Called Caryatids

    ★★★★

  • The Outsider

  • First Name: Carmen

  • Ace of Aces

    ★★★

  • Victor/Victoria

    ★★★★½

  • The Professional

    ★★★

  • The Last Metro

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★

  • Cop or Hood

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Dog Day Afternoon

  • Daguerréotypes

    ★★★★★

  • The Return of the Pink Panther

    ★★½

  • Fear Over the City

    ★★★½