• The Suicide Squad

  • Black Widow

  • Space Jam: A New Legacy

  • Loki

  • Save Ralph

  • WandaVision

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • This Is Paris

  • Wolfwalkers

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

  • The Eddy

  • Normal People

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • The Way We Are

  • Frozen II

    ★★

  • You've Got Murder

    ★★

  • Comidark Films: The Getaway

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Rare Beasts

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • La Belle Époque

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • And Then We Danced

  • Avengers: Endgame

  • Raoul Taburin

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Last Hangover

  • One Love

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Bartu Ben

  • The Haunting of Hill House

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ruben Brandt, Collector

  • Ocean's Eight

  • The Wild Pear Tree

    ★★½

  • Burning

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Persona

  • Upgrade

    ½

  • Mortal World