stefania has logged 27 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry